Sarajevo žali za propuštenim prilikama u Moldaviji

29.06.2017 u 22:51h

Sarajevo je upisalo poraz na današnjoj utakmici kvalifikacija za UEFA Evrpsku ligu. Izabranici Mehmeda Janjoša poraženi su od FC Zaria Balti, a izuzetno vrijedan gol na gostujućem terenu postigao je Marko Mihojević. Utakmica je završena rezultatom 2:1.

Zaria - Sarajevo 5

Bordo tim je prvi prijetio kada su u 6. minuti dupli pas odigrali Ivetić i Radovac, a nakon udarca Radovca, lopta je okrznula stativu i otišla u gol aut. Domaćini su poveli već u narednoj minuti. Jednu odbijenu loptu je zahvatio Zagynailov i pogađa za 1:0. Potom je Sarajevo prijetilo preko Hebibovića, ali lopta odlazi samo pored gola.

Veći posjed lopte i terensku inicijativu ekipa Zarije koristi u 33. minuti, nepažnju zadnje linije Sarajeva koristi Gomez i udarcem sa centra dovodi svoj klub do povečanja vodstva. Na početku drugog dijela Sarajevo je izvršilo dvostruku izmjenu. Umjesto Ivetića i Hodžića, na teren su ušli Rahmanović i Kadušić.

Zaria - Sarajevo 4

Poslije kornera koji je izveo Sarić pokušao je Hebibović, ali njegov udarac je završio u rukama golmana. Tri minute poslije pokušao je i Radovac sa 20-ak metara, ali nije bilo promjene rezultata. Hebibović je i u 65. ponovo bio u šansi nakon kornera, ali nije uspio da pogodi.

Pritisak Sarajeva se konačno isplatio u 74. minuti. Sarić je izveo novi prekid, a nakon ubačaja i gužve u kaznenom prostoru domaćih Mihojević je uspio da smanji na 2:1. Bordo tim je i nakon toga pritiskao u želji da dođe do poravnanja, a ulaskom Kuzmanovića i prethodno Rahmanovića, Sarajevo je igralo jako dobro i stvaralo veliki broj prilika.

Crnkić je potom šutirao preko gola glavom poslije kornera Sarića. U 86. minuti sjajan udarac Radovca sa 25 metara prohujao je pored gola, a u sudijskoj nadonadi nakon kornera fudbaleri Zarije su reakcijom u posljednjem trenutku spriječili da Sarajevo izjednači. U šansi je bio Rahmanović.

Ostalo je do kraja 2:1, te će Sarajevo u revanšu za sedam dana na Olimpijskom stadionu "Asim Ferahtović-Hase" tražiti gol i prolazak u narednu rundu takmičenja. Bordo klub dočekuje Zariju 6.7. sa početkom u 20 sati.

FC Zaria Balti 2:1 FK Sarajevo

Stadion: Zimbru. Sudija: Alexandros Aretopoulos (Grčka). Strijelci: 1:0 Zagynailov 7’, 2:0 Gomez 33’, 2:1 Mihojević 74’ Žuti kartoni: Rata, Focsa, Novicov (Zaria Balti); Mihojević, Rahmanović (Sarajevo).

FC Zaria Balti: Pascenco; Golovatenco, Novicov, Zagynailov (od 76. Boghiu), Rata, Ovseannicov, Tigirlas (od 72. Slinkin), Mihailov, Yermak, Fosca, Gomez (od 85. Cararus).

FK Sarajevo: Pavlović; Hodžić (od 46. Kadušić), Novaković, Mihojević, Bekić; Sarić, Ivetić (od 46. Rahmanović); Radovac, Hebibović, Crnkić, Ahmetović (od 72. Kuzmanović).