Sarić i Ahmetović strijelci za pobjedu na Piroti

27.11.2016 u 15:00h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su izuzetno bitnu pobjedu na gostovanju u Travniku protiv Metalleghea. Golovima Sarića i Ahmetovića, Bordo klub je upisao novu ligašku pobjedu, rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je borbenu igru sa obje strane, po izuzetno teškom terenu. Sarajevo je bilo konkretnije u prvih 45 minuta, a prvu priliku na utakmici imao je kapiten ekipe, Haris Duljević, koji je sa distance šutirao, no odbranio je Fejzić. Potom je Almir Bekić sa lijeve strane ubacio, a lopta umalo da prevari golmana domaćina, jer pogađa samo prečku. Do kraja prvog dijela, najbolju priliku za Sarajevo je propustio Hebibović u 38. minuti, koji na dobro dodavanje Duljevića šutira preko gola.

Odmah na početku drugog dijela, Sarajevo je imalo dvije prilike. Ahmetović je prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac, ali Hebibović kasni. Potom je Duljević ubacio, a dobro postavljeni Balić nije uspio da zahvati loptu. Na drugoj strani Sakan je isprobao svoj udarac, no lopta odlazi visoko preko gola. Bordo klub do zasluženog vodstva dolazi u 70. minuti utakmice. Duljević je nepropisno zaustavljen od strane Bibića, a loptu u ruke uzima Sarić, koji lijepim udarcem postiže svoj drugi gol u sezoni.

Nakon postignutog gola, Sarajevo je imalo dvije prilike. Crnkić, ali nije bilo promjene. Na drugoj strani, Pavlović je odlično sačuvao svoju mrežu poslije udarca Duraka. Drugi gol na utakmici, naši fudbaleri postižu u 81. minuti. Sarić se dobro oslobodio svog čuvara, uposlio Ahmetovića, koji sjajno pogađa za povećanje vodstva Bordo kluba. Već u narednoj akciji, dobra prilika za Sarajevo. Duljević je u prodoru, šutira, no Fejzić brani. Tri minute prije kraja utakmice, Balić je zaradio direktan crveni karton, poslije prekršaja nad Jakupovićem.

Do kraja utakmice nije bilo promjene reuzltate, a naši igrači su znalački čuvali loptu. Izuzetno vrijedna tri boda za FK Sarajevo, koje sada zauzima drugo mjesto na ligaškoj tabeli sa 31 bodom.  U narednom, posljednjem kolu prvog dijela sezona, Sarajevo će nadolazećeg vikenda dočekati FK Radnik iz Bijeljine.

NK Metalleghe 0:2 FK Sarajevo

Stadion “Pirota” u Travniku, gledalaca: 1.500, sudija: Eldin Jakupović (Bihać), žuti kartoni: Durak, Bibić, Kovač, Selimović (NK Metalleghe), Rustemović, Balić (FK Sarajevo), crveni karton: Balić (FK Sarajevo), strijelci: Sarić 70’, Ahmetović 81’ (FK Sarajevo)

NK Metalleghe: Fejzić, Durak, Bibić, Kovač, Smajić (od 76. minute Selimović), Zeba, Helvida, Dujaković, Rašić, Radulović (od 50. minute Sakan), Stakić.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Duvljević, Crnkić (od 90. minute Anđušić), Hebibović (od 55. minute Amer Bekić), Balić, Mihojević, Al. Bekić, Ahmetović, Ivetić (od 68. minute Sarić).