Sigurna pobjeda Sarajeva protiv Kozare u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa BiH

19.10.2016 u 18:30h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu u današnjoj prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Izabranici Mehmeda Janjoša pobijedili su Kozaru na Koševu, rezultatom 3:1, a golove za pobjedu Bordo kluba postigli su Hebibović, Mihojević i Rustemović.

Prvu dobru akciju naši fudbaleri su izveli u trećoj minuti, ali poslije kombinacije Sarića i Hebibovića, nije bilo veće opasnosti. Igrala se 8. minuta kada je Sarajevo došlo do vodstva. Hebibović je pogodio nebranjeni dio mreže, na dodavanje Amere Bekića. Prethodno je svoj udarac isprobao  i Radovac. Dvije minute poslije, Ivetić je dobro ubacio, međutim samo korner za Sarajevo, iz kojeg Balić šutira, no istikao se golman Kozare. Ponovo su lijepo kombinovali Sarić i Hebibović, no osmica Bordo kluba je izblokirana. Nedugo poslije, Husejinović  je ubacio iz prekida, lopta završava u golu, ali je pogodak Sarajeva poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 34. minuti Sarić je šutirao glavom, no na pauzu se ipak otišlo pri rezultatom 1:0 za Sarajevo.

14768856809718

Odmah na početku drugog poluvremena Sarajevo je povečalo vodstvo. Mladi defanzivac Sarajeva, Marko Mihojević, odlučio se da šutira sa 30 metara, a njegov prizemni udarac završava iza leđa golmana gostujućeg tima. Međutim, samo 60 sekundi poslije gosti dolaze do gola. Velika greška zadnje linije Sarajeva, lopta dolazi do Petkovića, koji pogađa za 2:1. Sarajevo je moglo do trećeg gola u 61. minuti, kada Hebibović loše šutira na dobro ubacivanje Ivetića. Potom je Balić šutirao preko gola, a Mihojević u nastavku samo pogađa stativu. Svoju priliku imao je i Anđušić, međutim, nije bilo promjene. Terenska inicijativa i napadi Sarajeva isplatili su se u 82. minuti. Ivetić ponovo dobro ubacuje, a Rustemović skače i postiže gol za konačnih 3:1. Uzvratna utakmica u Gradišci igrat će se 26. oktobra.

14768856718328

FK Sarajevo 3:1 FK Kozara

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 500, sudija: Emir Spahalić (Mostar), strijelci: Hebibović, Mihojević, Rustemović (FK Sarajevo), Petrović (FK Kozara), žuti kartoni: Anđušić (FK Sarajevo), Komljenović, Petrović (FK Kozara).

FK Sarajevo: Adilović, Kadušić, Ivetić, Mihojević, Balić, Radovac, Sarić (od 60. minute Rustemović), Husejinović (od 57. minute Ahmetović), Hebibović, Anđušić, Amer Bekić (od 67. minute Crnkić).

FK Kozara: Mančić, Marinković, Komljenović (od 63. minute Popović), Makitan, Petrović, A. Popović, Majetić (od 46. minute Brunić), Marin, Popović M., Petković.