Sjajna utakmica Sarajeva i sigurna pobjeda protiv Radnika za kraj polusezone

04.12.2016 u 16:06h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su izuzetno važnu pobjedu na današnjoj posljednjoj uktamici 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Rezultatom 2:0, naše Sarajevo je savladalo Radnik, golovima Ahmetovića i Hebibovića.

Sarajevo je odlično otvorilo prvo poluvrijeme utakmice. Crnkić izlazi sam pred Lučića, no golman gostujućeg tima nagovještava svoju dobru partiju danas i brani njegov udarac. Već u narednom napadu, Ahmetović nije uspio da zahvati ubacivanje Novakovića, a igrala se 19. minuta kada je Bordo klub mogao do vodstva. Lučić brani i odbija loptu poslije udarca Crnkića, a na loptu natrčava Hebibović, međutim, bez promjene. Gosti su prijetili potom preko Đurića, a u 28. minuti, Sarajevo je izvelo lijepu akciju po lijevoj strani. Almir Bekić upošljava Sarića, čiji udarac odlazi preko gola. Svoju priliku je imao i Dušan Hodžić, koji šutira lijevom nogom preko gola.

Na početku drugog poluvremena, gosti su imali dobru priliku. Đurić je pronašao Obradovića, ali sjajno interveniše Novaković, koji izbacuje loptu u korner. Sarajevo je došlo do zasluženog vodstva u 61. minuti. Duljević je pronašao Ahmetovića, koji odlično skače, šutira glavom i loptu šalje iza leđa Lučića. Svega nekoliko minuta poslije, novi gol. Duljević je ponovo u ulozi asistena, a Hebibović prolazi Lučića i postiže gol za novo, veliko slavlje otrpile 5.000 gledalaca na Koševu. Do kraja susreta, Sarajevo je ostalo sa igračem manje, obzirom da je drugi žuti karton u 82. minuti dobio Marko Mihojević.

Bordo klub polusezonu završava sa jednim sjajnim nizom od pet premijerligaškim pobjeda uzastopno, a proljetni dio prvenstvo Sarajevo otvara domaćom utakmicom protiv Viteza.

FK Sarajevo 2:0 FK Radnik

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 5.000, sudija: Ilija Živković (Orašje), žuti kartoni: Almir Bekić, Mihojević, Ivetić (FK Sarajevo), Jakovljević, Beširović (FK Radnik), crveni karton: Mihojević (FK Sarajevo), strijelci: 61’ Ahmetović, 70’ Hebibović (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković (od 78. minute Radovac), Mihojević, Rustemović (od 46. minute Ivetić), Sarić, Duljević, Crnkić, Hebibović (od 84. minute Kadušić), Ahmetović.

FK Radnik: Lučić, Janković, Zeljković, Ostojić (od 87. minute Glišić), Šerbečić, Beširović, Janković, Đurić, Srečković (od 60. minute Peco), Okić (od 77. minute Simeunović) i Obradović.