Suljić postigao pogodak za podjelu bodova u Zenici

08.04.2012 u 00:20h

NK Čelik i FK Sarajevo su remizirali u okviru derbija 20. kola Premijer lige. Zeničani su poveli preko Smrike, a Bordo tim je došao do izjednačenja preko Suljića.

Odmah na startu utakmice Vršajević se našao u prilici, ali loše je šutirao. Čelik je na početku susreta bio bolji, a Čelik je imao priliku u 16. minuti preko Martinovića, koji je šutirao preko gola iz slobodnog udarca. Zeničani su došli u vodstvo u 27. minuti. Nakon što je Adilović odbio jednu loptu, ona je došla do Smrike, koji ju je glavom sa tri metra poslao u mrežu.

Sarajevo je nakon primljenog gola došlo do igre i imali su nešto više loptu u posjedu. Drugi udarac prema golu Čelika bordo ekipa je uputila u 33. minuti. Čomor je sjajno pokušao sa 20-ak metara, a lopta je otišla malo preko gola. Do kraja prvog poluvremena uglavnom se igralo na sredini terena.

U nastavku utakmice FK Sarajevo je u 50. minuti imalo priliku nakon centaršuta Husića, ali odbrana Čelika je u posljednji trenutak otklonila opasnost.

Suljić je u 57. minuti šutirao sa ivice šesnaestrca i pogodio gol Hinovića, te poravnao rezultat. Poslije gola nastali su neredi i u svečanoj loži Bilinog polja. Igra se u nastavku rasplamsala, a veliku šansu za bordo tim imao je Matko, koji je sam izašao na golamana Zeničana, međutim na kraju se spetljao. Čelik je u 66. minuti pokušao preko Brkovića, koji je šutirao sa 20-ak metara, ali Adilović je sjajno odbranio. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika.

Video sam press konferencije nakon utakmice 20. kola Premijer lige BiH možete pogledati na: Press konferencija 7.4.

Vrijedno je spomena da su svi predstavnici FK Sarajevo, koji su se nalazili u svečanoj loži stadiona Bilino Polje, morali napustiti istu u 58. minuti susreta.

"Ovo još nisam doživio da se prvi čovjek jednog kluba ovako ponaša. Sve je bilo dobro na početku utakmice i na poluvremenu. Moram istaći i da je direktor Čelika Alija Porča bio izuzetno korektan. Ipak, problemi nastaju kada je Suljić izjednačio na 1:1. Bukvalno smo izbačeni i doživjeli smo mnogo neugodnosti", kazao je direktor Dino Selimović.

Direktan tekstualni prijenos utakmice je, također, prekinut u 58. minuti. Na neprimjeren način FK Sarajevo je onemogućeno da nastavi prenositi utakmicu. Ovim putem se izvinjavamo svim navijačima koji nisu mogli do kraja pratiti utakmicu na našoj stranici.