Ubjedljiva pobjeda protiv Mladosti u Doboj-Kaknju

29.09.2019 u 17:50h

FK Sarajevo danas je u susretu 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH gostovao FK Mladost Doboj-Kakanj i slavio ubjedljvu pobjedu rezultatom 0:3.

Za Sarajevo su danas igrali: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Letić, Šabanović, Đokanović, Velkoski (C), Hebibović (76' Tatar), Guzina (60' Rahmanović), Milanović (83' Hodžić), Ahmetović.

Poveli su Musemićevi izabranici već u 11. minuti, kada je svoj prvijenac u Bordo dresu postigao Slobodan Milanović.

Sarajevo je povećalo prednost u 33. minuti. Ovaj put je pogodio Mersudin Ahmetović, kojem je to bio četvrti gol ove sezone.

Mogli su Musemićevi izabranici vrlo brzo i do trećeg gola, ali najstrožiju kaznu u 37. minuti nije iskoristio Krste Velkoski.

Do kraja susreta viđen je još jedan pogodak. Postigao ga je Amar Rahmanović iz slobodnog udarca u 88. minuti.

Sarajevo je tako došlo do ukupno sedme ovosezonske pobjede, a prve na gostujućem terenu. Trenutno je drugoplasirano na tabeli sa 23 boda.

Narednu utakmicu Sarajevo igra u srijedu 2. oktobra u okviru 1/8 finala Kupa BiH, kada gostuje Širokom Brijegu. Utakmica na Pecari počinje od 18:30 sati.