Ubjedljiva pobjeda protiv Viteza za kraj polusezone

10.12.2017 u 17:25h

U posljednjoj zvaničnoj utakmici u kalendarskoj 2017. godini, Fudbalski klub Sarajevo savladao je Vitez na gostujućem terenu. Današnja utakmica završena je pobjedom Bordo kluba rezultatom 3:0, a golove za pobjedu Sarajeva postigli su Mersudin Ahmetović (2) i Almir Bekić.

Susret u Vitezu kasnio je 60. minuta, te je usmjesto u prvobitnom terminu (13h), počeo u 14 sati zbog pripremanja terena za odigravanje utakmice. Izuzetno hladno vrijeme, jako težak travnjak Gradskog stadiona u Vitezu i motivisan domaćin nisu ipak bila prepreka za izabranike Husrefa Musemića, koji su odigrali jednu dobru utakmicu i slavili zasluženu pobjedu, kojom su zauzeli treće mjesto na tabeli.

25270798_10213760781591781_1395747855_o

Igrala se 6. minuta kada je Mersudin Ahmetović donio prednost Sarajevu nakon odličnog prodora Amara Rahmanovića i povratne lopte u sredinu. Prethodno je Ahmetović promašio jako dobru šansu da donese Sarajevu vodstvo nakon dodavanja Hebibovića u drugoj minuti. Sarajevo je i nakon postignutog gola bilo bolji tim, no uslovi za igru nisu bili zadovoljavajući, što je otežalo igru. Međutim, obrzo nakon prvog gola, Bordo klub je postigao novi pogodak. Poslije slobodnog udarca Sarića lopta stigla do Almira Bekića, a lijevi bek Sarajeva je jako lijepim udarcem pogađa mrežu Viteza.  Do kraja prvog dijela, Ahmetović je imao još jednu dobru priliku, a pokušao je i Adukor poslije kornera, no nije bilo promjene.

Drugo poluvrijeme donijelo je mirniju igru, koja se uglavnom odvijala na sredini terena. Fudbaleri Sarajeva su držali loptu u svom posjedu, a u 76. minuti postavljen je konačan rezultat. Hebibović je proigrao Ahmetovića, koji se izborio za prostor i postigao svoj ukupno trinaesti gol ove jeseni. Do kraja susreta nije bilo promjena. Sarajevo zabilježilo još jednu ubjedljivu pobjedu, te je naš klub na jako dobar način priveo prvi dio sezone kraju.

25285844_10213760779551730_143977649_o

NK Vitez 0:3 FK Sarajevo

Gradski stadion u Vitezu, gledalaca: 350, glavni sudija: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Peko, Šantić, Tipurić (NK Vitez), strijelci: Ahmetović 5’, 76’, Bekić 16’ (FK Sarajevo).

NK Vitez: Badrov, Stanić, Brekalo, Tipurić, Livaja, Zukić (od 72. minute Vranjić), Karić, Šantić, Novak, Peko (od 58. minute Đerić), Vuković (od 64. minute Mamić). Trener: Branko Karačić.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević (od 80. minute Ivetić), Sarić, Ahmetović, Rahmanović (od 77. minute Radovac), Velkoski (od 83. minute Herić), Hebibović, Mujakić, Bekić, Adukor. Trener: Husref Musemić.