Ubjedljiva pobjeda Sarajeva na Koševu protiv Borca

02.12.2017 u 16:13h

Fudbaleri Sarajeva savladali su Borac na Koševu. Odlična utakmica izabranika Husrefa Musemića završena je pobjedom, rezultatom 3:0, a dva gola na utakmici postigao je Anel Hebibović, dok je jedan gol postigao Joachim Adukor.

Klupska administracija, zajedno sa volonterima i Centrom za Sport i Rekreaciju uložila je velike napore kako bi se današnji susret odigrao bez problema, te je teren koševskog stadiona bio adekvatno pripremljen za odigravanje utakmice. Već u drugoj minuti, naš tim je poveo. Almir Bekić je poslao dugu loptu, pronašao Hebibovića, koji preciznim udarcem dovodi Sarajevo u vodstvo.

IMG_20171202_150616

Gosti su u 11. minuti imali jednu od svojih najboljih šansi na cijeloj utakmici, ali je mladi Nihad Mujakić, koji je danas bio starter u redovima Sarajeva, sjajno reagovao u duelu sa Mahirom Karićem i klizećim startom je izbacio ispred njega loptu koja bi, da je prošla ka golu Sarajeva, rezultirala stopostotnom šansom. Bordo tim je napravio nekoliko jako opasnih akcija, ali većinom su one završavale centaršutevima u sredinu, koji nisu mogli uroditi plodom s obzirom na činjenicu da Sarajevo nije moglo računati na Mersudina Ahmetovića u ovoj utakmici. Tako je većina ubačenih lopti završavala u kornerima za Sarajevo, a iako se Borac solidno branio poslije njih, u 29. minuti je odbrana poklekla. Ubačaj iz kornera na prvu stativu petom je ka drugoj prebacio Saša Novaković, a tamo je loptu u mrežu Borca sproveo Joachim Adukor. Olakšao je ovaj gol Sarajevu igru, a Bordo tim je i u nastavku poluvremena bio bolji tim od Borca, no nije uspio poentirati iz nekoliko izglednih napada. S druge strane, u 37. minuti je Mahir Karić bio sam pred golom Sarajeva, ali nije uspio primiti loptu i šansa za Banjalučane otišla je u nepovrat.

IMG_20171202_155024

Poluvrijeme je okončano rezultatom 2:0, a već na otvorenju drugog dijela, snijeg je u potpunosti prekrio teren stadiona Koševo. Igra se većinom odvijala na sredini terena, a najbolju šansu drugog dijela u 80. minuti je imao Amar Rahmanović, čiji je udarac nakon lijepog solo prodora odbranio Nemanja Trkulja.  U 85. minuti, nakon što je već postalo jasno da Borac neće uspjeti da se vrati u meč, Sarajevo je imalo još jednu dobru šansu, a Bekić je šutirao malo pored gola nakon lijepe akcije sa rezervistom Herićem. Do kraja meča, Banjalučani su promašili jednu kvalitetnu šansu, prije nego je Hebibović u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao jako lijep gol za konačnih 3:0. Sarajevo nakon ovog trijumfa ima 32 boda i u narednom kolu naš klub gostuje Vitezu.

IMG_20171202_154609

FK Sarajevo 3:0 FK Borac Banja Luka

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 1.000, sudija: Emir Spahalić (Mostar), žuti kartoni: Kondić, Radulović, Janičić, Danilović (FK Borac), strijelci: Hebibović 2', 90+2', Adukor 29' (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Novaković, Rahmanović (od 85. minute Herić), Velkoski, Hebibović, Radovac (od 78. minute Ivetić), Mujakić, Bekić, Adukor, Husejinović (od 53. minute Kuzmanović). Trener: Husref Musemić.

FK Borac: Trkulja, Galešić (od 60. minute Čudić), Ojdanić, Radulović, Karić (od 76. minute Kunić), Danilović, Janičić, Kondić, Veselinović, Guberac (od 46. minute Puzigaća), Zekanović. Trener: Igor Janković.