Ubjedljiva pobjeda Sarajeva na Koševu protiv Čelika

29.10.2017 u 22:04h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu, ubjedljivu pobjedu. U posljednjoj utakmici 13. kola BH Telecom Premijer lige BiH naš klub savladao je na Koševu Čelik rezultatom 5:0. Golove za pobjedu Sarajeva postigli su Velkoski, Ivetić, Ahmetović, Rahmanović i Lelić.

Ipak, prvu priliku na utakmici imali su igrači Čelika. Duvnjak je sa distance šutirao, a Pavlović je obranio njegov pokušaj. Ubrzo nakon toga, Sarajevo je povelo. Poslije jednog prekida, igrači Čelika ruše fudbalera u bordo dresu u svom šesnaestercu, a glavni sudija utakmice opravdano pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima Velkoski i preciznim udarcem dovodi Sarajevo u vodstvo.

IMG_20171029_210335

Sarajevo je i nakon pogotka nastavilo sa dominacijom na terenu, a naredni gol smo vidjeli u 23. minutu. Naši igrači su izveli korner sa lijeve strane, lopta dolazi do Ivetića koji snažnim udarcem istu šalje iza leđa golmana Čelika. Bordo klub je nastavio sa napadima, a desetak minuta poslije novi gol. Rahmanović je lijepim udarcem prebacio Karajbića za 3:0. Do kraja prvog dijela utakmice, u strijelce se upisao i Ahmetović. On je na dodavanje Kuzmanovića matirao golmana Čelika.

Odmah u nastavku drugog dijela, Velkoski je nesebično uposlio Lelića, koji je preciznim udarcem postigao novi gol. Mogao je Lelić još jednom svoje ime pronaći u listi strijelaca, međutim, njegov gol je poništen zbog nedozvoljene utakmice. Do kraja susreta Sarajevo je imalo još jednu veliku priliku. Hadžić je izašao sam na Karajbića, no nije uspio da postigne gol.

U narednom kolu, Sarajevo će gostovati GOŠK-u u Gabeli. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 5. novembra sa početkom u 13.30 sati.

IMG_20171029_210711

FK Sarajevo 5:0 NK Čelik

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 6.000, glavni sudija utakmice: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Hadžić (FK Sarajevo), Mehić, Duraković, Duvnjak, Jurković (NK Čelik) ,strijelci: Velkoski 10’, Ivetić 23’, Rahmanović 40’, Ahmetović 45’, Lelić 47’.

FK Sarajevo: Pavlović, Kuzmanović, Ahmetović, Rahmanović (od 57. minute Herić), Velkoski (od 53. minute Hadžić), Hebibović, Ivetić, Radovac, Mihojević, Lelić, Adukor (od 63. minute Mujakić). Trener: Husref Musemić.

NK Čelik: Karajbić, Hasanhodžić, Jurković, Duvnjak (od 84. minute Mušija) Adilović H., Hadžikadunić (od 21. minute Imamović), Jaganjac, Mehić, Šišić, Duraković (od 70. minute Hafizović), Adilović T. Trener: Elvedin Beganović.