Ubjedljiva pobjeda Sarajeva protiv Čelika na Koševu

30.10.2016 u 16:15h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su ubjedljivu pobjedu na današnjoj ligaškoj utakmici protiv Čelika. Odlična utakmica Bordo tima završena je pobjedom, rezultatom 4:0. Dva gola je postigao Nermin Crnkić, dok su po jedan dodali Ahmetović i Hebibović.

14778325005923

Od prvog sudijskog zvižduka naši igrači su imali terensku inicijativu, a u 3. minuti Hebibović je šutirao pored gola. Na drugoj strani, Brković je ubacio za Popovića, koji glavom šutira pored gola. Ono što nije uspjelo Hebiboviću na otvaranju utakmice, jeste u 12. minuti. Almir Bekić je ubacio, Duljević vratio u sredinu, a Hebibović glavom postiže gol za vodstvo Bordo kluba.

Uprkos ranom vodstvu, Sarajevo je nastavilo sa napadima. Hodžić je ubacio sa desne strane, ali Popović izbacuje. Veliku šansu je propustio Balić u 16. minuti, kada na ubacivanje Duljevića šutira, no Ružić brani. Drugi gol u mreži gostiju gledaoci na koševskom stadionu imali su priliku vidjeti u 27. minuti. Hodžić je ubacio, a Crnkić primio loptu i matirao nemoćnog golmana Čelika. Deset minuta poslije, ponovo je Hebibović u prilici, ali bez promjene rezultata. U posljednjim trenucima prvog poluvremena, dobru priliku je imao i Ahmetović, koji snažno šutira sa ivice šesnaesterca, no golman Čelika brani njegov udarac.

14778325133325

Na početku drugog poluvremena, Crnkić je glavom šutirao pored gola na ubacivanje Ivetića. Svoj odličan nastup na današnjoj utakmici krunisao je Mersudin Ahmetović u 58. minuti. Hebibović je uposlio našeg napadača, koji se sjajno oslobađa svojih čuvara i postiže lijep gol za povećanje vodstva na Koševu. Odmah u narednom napadu, Ahmetović je mogao postići još jedan gol. Njegov udarac iz drugog pokušaja sjajno brani Ružić na golu Čelika.

Svoj drugi gol na današnjoj utakmici, Nermin Crnkić postiže u 72. minuti. Sjajna kontra Sarajeva, Duljević dodaje do Crnkića, koji prizmenim udarcem loptu šalje iza leđa Ružića na golu Čelika. Do kraja utakmice nije bilo prilika, te su fudbaleri Sarajeva osvojili vrijedna tri boda.

U narednom kolu, izabranici Mehmeda Janjoša gostovat će Krupi.

14778325276562

FK Sarajevo 4:0 NK Čelik

Olimpijski stadiona "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 2.000, glavni sudija utakmice: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Ivetić (FK Sarajevo), Hasanović, Duvnjak (NK Čelik), strijelci: 12. Hebibović, 27, 72. Crnkić, 58. Ahmetović (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković, Balić (od 72. minute Kadušić), Mihojević, Ivetić, Duljević, Hebibović (od 76. minute Herić), Crnkić (od 79. minute Amer Bekić), Ahmetović.

NK Čelik: Ružić, Šivšić (od 46. minute Hrkać), Marin Popović, Hasanović, Salčinović, Brković (od 68. minute Duvnjak), Jusić, Goran Popović (od 65. minute Duraković), Pezer, Marković, Smriko.