Ubjedljiva pobjeda Sarajeva u Tuzli protiv Slobode

14.10.2017 u 20:59h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na današnjoj utakmici 11. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Izabranici Husrefa Musemića savladali su Slobodu u Tuzli rezultatom 3:1. Golove za pobjedu Sarajeva postigli su Ahmetović (2) i Velkoski.

Utakmica je započela angažiranom igrom obje ekipe, a u 8. minuti prvo uzbuđenje. Mehmedagić je nogom udario Radovca u predjelu lica. Mehmedagić je dobio direktni crveni karton, a Radovac je morao zbog povrede napustiti teren. Sarajevo je iz prvog udarca došlo do vodstva. Hebibović je uposlio Velkoskog, koji je preciznim udarcem postigao prvi gol na utakmici. Sarajevo je dopadljivo igralo. Potom je Hebibović dobro pronašo Velkoskog, koji iz sjajne pozicije loptu šalje preko gola.

Početkom drugog dijela, Ordagić šutira, Adukor blokira, a nekoliko minuta poslije novi gol za Sarajevo.  Bekić je odlično ubacio, a Ahmetović je zakucao loptu u gol. Nekoliko minuta poslije, Sarić je pronašao Ahmetovića u šesnaestercu, koji sigurno pogađa. Nedugo zatim, Ignjatović je poslije kornera postigao utješni gol za Slobodu.

Do kraja utakmice, Sarajevo je prijetilo još preko Hebibovića u dva navrata, te preko Hadžića, no nije bilo promjene rezultata. Fudbaleri našeg kluba u narednom kolu gostovati će Zrinjskom u Mostaru.

FK Sloboda 1:3 FK Sarajevo

Gradski stadion “Tušanj” u Tuzli, gledalaca: 3.000, sudija: Vladimir Bjelica, žuti kartoni: Jahić, Krpić (Sloboda), Bekić, Kuzmanović, Hadžić (Sarajevo), crveni katon: Mehmedagić (Sloboda), strijelci: Velkoski 19’, Ahmetović 61’ 67’ (Sarajevo), Ignjatović 74’ (Sloboda).

FK Sloboda: Muminović, Salihović, Krpić, Ordagić, Grahovac (od 79. minute Đorđilović), Lazevski, MEhmedagić, Jahić (od 14. minute Salkić), Smajić (od 65. minute Ziljkić), Hairlahović, Ignjatović. Trener: Slavko Petrović.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović (od 88. minute Hadžić), Velkoski (od 86. minute Herić), Hebibović, Radovac (od 10. minute Kuzmanović), Bekić, Adukor. Trener: Husref Musemić.