Velkoski i Ahmetović strijelci za pobjedu Sarajeva protiv Širokog Brijega

16.09.2017 u 22:07h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na današnjoj utakmici 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Derbi susret protiv Širokog Brijega okončan je sigurnom pobjedom našeg tima rezultatom 2:0, a pogađali su Velkoski i Ahmetović.

Igrala se 4. minuta kada je Sarajevo stiglo do gola. Velkoski je sjajno pogodio iz slobodnog udarca, a Bilobrk je samo pogledom ispratio lotpu. Svega nekoliko minuta kasnije, Ahmetović je pogodio mrežu gostiju, međutim gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije našeg napadača. Sarajevo je furiozno krenulo u utakmicu, a Široki Brijeg je uspostavio terensku kontrolu sredinom prvog dijela, no bez većih prilika izuzev udarca Čabraje u 29. minuti, koji je otišao visoko iznad gola Pavlovića.

IMG_20170916_202817

Drugi dio utakmice odlično otvaraju naši igrači. Ahmetović je u propustio dobru priliku, a potom je u dva navrata Rahmanović bio blizu pogotka, no nije bio dovoljno precizan. Imao je i Anel Hebibović dobar pokušaj sredinom drugog dijela, a konačan rezultat je postavljen u 73. minuti. Hebibović je proigrao Ahmetovića, koji lijepim udarcem matira Bilobrka na golu Širokog Brijega.

Do kraja utakmice, još dvije velike prilike za Sarajevo. Sarić je u 82. minuti sjajno izbacio Lelića, koji prolazi golmana gostiju, ali iz teškog ugla pogađa samo spoljni dio mreže, a u sudijskoj nadoknadi, Velkoski je pokušao iz dobre pozicije da lobuje Bilobrka, no golman Širokog Brijega hvata loptu.

U narednom kolu Sarajevo će gostovati Radniku, a prije tog susreta na rasporedu je utakmica 1/16 finala Kupa BiH. Bordo klub u srijedu igra protiv Mladosti, u Doboju kod Kaknja.

IMG_20170916_203500

FK Sarajevo 2:0 NK Široki Brijeg

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 4.000, glavni sudija utakmice: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo), žuti kartoni: Stanojević (FK Sarajevo), Marković, Ćorić, Čabraja (NK Široki Brijeg), strijelci: 4’ Velkoski, 74’ Ahmetović (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović (od 79. minute Lelić), Rahmanović (od 75. minute Ivetić), Velkoski, Hebibović (od 87. minute Adukor), Mihojević, Bekić.

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Matić, Barišić, Ćorić, Baša (od 64. minute Wagner), Čabraja, Menalo (od 85. minute Ćorluka), Ćorić, Begonja, Bralić, Marković (od 72. minute Lončar).