Velkoski jubilarnim golom donio Sarajevu šestu uzastopnu pobjedu u ligi

20.10.2018 u 20:00h

Fudbaleri Sarajeva stigli su do šestog uzastopnog ligaškog trijumfa nakon što su sa  1:0 savladali Slobodu.

Već u drugoj minuti Sloboda je pokazala koliko zapravo može biti opasna, jer je gostujući tim oteo loptu na polovini Sarajeva i u tren oka Husejinović je bio u situaciji 1 na 1 sa Kovačevićem. Ipak, šutirao je pored gola. Za taj promašaj Slobode Sarajevo se gostima revanširalo desetak minuta kasnije. Odličnu dubinsku loptu iz zadnje linije Hebibović je pokušao dodati Ahmetoviću, iako je mogao puno bolje reagovati ili čak i sam šutirati, jer je imao otvoren put ka golu. Bile su to ujedno i dvije ubjedljivo najbolje šanse u prvom dijelu susreta.

Iz prvog poluvremena se može izdvojiti i sjajna akcija Sarajeva koju su odigrali Velkoski, Rahmanović i Tatar, a nakon koje je udarac daleko od gola uputio Mersudin Ahmetović.

Prvi udarac u okvir gola Slobode Sarajevo je uputilo tek u 47. minuti, kada je poslije ubačaja Tatara iz slobodnog udarca glavom šutirao Ahmetović. Ipak, njegov udarac je zaustavio Vukliš.

U 54. minuti, gosti su postigli pogodak nakon kornera, no Petrović ga je poništio radi prekršaja Edisa Smajića koji je na poluvremenu ušao u igru. Sarajevo je nedugo nakon ove situacije povelo.

Mrežu gostujućeg tima zatresao je Krste Velkoski u 61. minuti susreta sa bijele tačke, nakon što je Aleksandar Ignjatovića igrao rukom. Bio je to 50. gol Velkoskog u dresu Sarajeva i donio je veliko oduševljenje navijačima Sarajeva.

U 73. minuti, Sarajevo je moglo poslije kontranapada završiti posao, ali Ahmetović je nakon ubačaja sa lijeve strane klizećim startom pokušao pogoditi mrežu Vukliša, no lopta je otišla preko gola.

Do kraja meča, gosti su pokušali prvo preko Vidovića, koji je šutirao malo pored gola. Potom je nakon prekida Adžem bio pred golom Sarajeva, ali je uputio udarac malo preko gola. Nakon toga, Vladan Kovačević je nakon slobodnog udarca loše intervenisao i nije uspio uhvatiti loptu, a mreža Sarajeva je ostala netaknuta jer su se spetljali i gosti. U finišu susreta, šansu da riješi stvari za Sarajevo imao je i Anel Hebibović nakon još jednog kontranapada, ali i njegov udarac je izblokiran i nije bio opasan za Vukliša.

Izvor: sport1.ba

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21