Visoka pobjeda Sarajeva na gostovanju u Bijeljini

29.04.2017 u 20:29h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su ubjedljivu pobjedu na današnjoj utakmici 6. kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine. Naši igrači savladali su na gostujućem terenu ekipu Radnika rezultatom 3:0. Dvostruki strijelac na utakmici bio je Nermin Crnkić, a jedan gol je postigao Dušan Hodžić.

Današnji susret u Bijeljini odigran je po izuzetno lošim uslovima. Teški vremenski uslovi i stanje travnjaka Gradskog stadiona u Bijeljini otežavali su od prvog minuta igračima obje ekipe igru, a u takvim uslovima, bolje su se snašli igrači Mehmeda Janjoša, koji su ostvarili zasluženu pobjedu.

Na početku utakmice, Pavlović se istakao dobrom intervencijom nakon udarca Obradovića, a na drugoj strani Ivetić je iz dobre pozicije šutirao, no odbranio je Lučić. U narednom napadu, Hebibović nije uspio da pospremi loptu iza leđa golmana Radnika poslije dobrog dodavanja Duljevića. Na drugoj strani opet je u prilici bio Obradović, a Crnkić je pokušao da prebaci loptu preko golmana Radnika, ali nije bilo promjene rezultata. Najbolju priliku u prvom dijelu za naš klub imao je Hebibović, koji na dodavanja Ahmetovića šutira samo pored gola.

Sarajevo dolazi do vodstva u 55. minuti. Hodžić je sjajno pogodio poslije udarca iz slobodnog udarca, što je donijelo veliku radost za naše prisutne navijače. Deset minuta poslije novi gol. Hebibović je uposlio Crnkića, koji odličnim prodorom prolazi nekoliko igrača domaćeg tima, te preciznim udarcem loptu šalje u mrežu. Do kraja utakmice Sarajevo je stvorilo još nekoliko odličnih prilika. Redom su šutirali Almir Bekić, Anđušić, te Hebibović, a u 88. minuti postignut je i posljednji gol na utakmici. Anđušić je ubacio, a Crnkić glavom matira Lučića na golu Radnika.

U narednom kolu, Sarajevo će na Koševu dočekati ekipu Slobode. Utakmica je na rasporedu u petak, 5. maja, sa početkom u 19 sati.

FK Radnik 0:3 FK Sarajevo

Gradski stadion u Bijeljini, gledalaca: 1.000, glavni sudija: Ilija Živković, žuti kartoni: Obradović, Šerbečić (Radnik), Crnkić (Sarajevo). Strijelci: Hodžić, Crnkić (2) (Sarajevo).

FK Radnik: Lučić, Arnautović, Ostojić, Kosorić, Šerbečić, Stojanović (od 80. minute Ademović), Zeljković, Vasić (od 59. minute Zlatković), Okić (od 59. minute Srećković), Đurić, Obradović.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Kovačević, Novaković, Duljević (od 84. minute Anđušić), Crnkić, Hebibović (od 88. minute Amer Bekić), Mihojević, Almir Bekić, Ivetić, Ahmetović.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21