Visoka pobjeda Sarajeva u Bijeljini protiv Radnika

23.09.2017 u 20:02h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su novu, ubjedjivu pobjedu na današnjoj utakmici 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Za slavlje našeg tima protiv Radnika pogađali su Ahmetović (2), Velkoski i Mihojević.

IMG_2792

Od prvog sudijskoh zvižduka Sarajevo je krenulo ofanzivno. U 4. minuti, prvu šansu za Sarajevo imao je Amar Rahmanović, čiji je pokušaj iz jako dobre pozicije završio u rukama Branislava Ružića. U 9. minuti su u kratkom razmaku dva udarca ka golu domaćina uputili Velkoski i Ahmetović, no pogotka nije bilo. Sarajevo je u 14. minuti stiglo do vodstva. Prethodno je Slaviša Radović igrao rukom u kaznenom prostoru svog tima, a sa bijele tačke je Velkoski sigurnim i preciznim udarcem savladao Branislava Ružića. Sarajevo je još bolje zaigralo nakon postignutog pogotka. Snažan presing na sredini terena i brza i kvalitetna igra u ofanzivi su donijele još nekoliko šansi za Sarajevo, a u 19. minuti je još jednu sjajnu promašio Amar Rahmanović.

Potom je dvije velike prilike propustio Krste Velkoski, koji je iz čistih situacija dva puta šutirao visoko preko gola. Najbolju šansu za Radnika imao je Dino Beširović, koji je u 33. minuti iz slobodnog udarca pogodio prečku, a istakao se i Bojan Pavlović, koji je skrenuo loptu na prečku. Do kraja poluvremena, Radnik je uspio uspostaviti terensku ravnotežu i privesti poluvrijeme kraju nešto kvalitetnije, ali je svejedno bilo evidentno da je Sarajevo mnogo kvalitetniji tim i da će se Radnik teško vratiti u susret.

IMG_2845

U 54. minuti je Sarajevo došlo do zasluženog drugog pogotka, kada je mrežu domaćih pogodio Mersudin Ahmetović poslije sjajne kontre odigrane sa Krstom Velkoskim, koji mu je asistirao. U 74. minuti mrežu Radnika je pogodio još jednom Mersudin Ahmetović, ovaj put nakon lijepe akcije sa Anelom Hebibovićem.

Nije prošlo mnogo vremena do novog pogotka Sarajeva. Ovaj put je sjajnu solo akciju odigrao Elvis Sarić, koji se doslovno ušetao u kazneni prostor domaćina, da bi onda poslao preciznu loptu do kapitena Sarajeva Marka Mihojevića. Ovaj nije imao težak zadatak da upiše još jedan gol za svoj tim. Do kraja meča, Aleksandar Glišić je pogodio za 4:1, što je bio konačan rezultat utakmice. Sarajevo sada ima 14 bodova i tri pobjede u nizu, a u narednom kolu naš klub dočekuje Krupu na Koševu.

IMG_2865

FK Radnik 1:4 FK Sarajevo

Gradski stadion u Bijeljini, gledalaca: 1.000, glavni sudija utakmice: Tomislav Ćuić, žuti kartoni:  Radović, Franić, Okić (FK Radnik), Rahmanović, Hodžić, Mihojević (FK Sarajevo),strijelci: Velkoski 14’, Ahmetović 54’ 70’, Mihojević 70’ (FK Sarajevo), Glišić 90+2’ (FK Radnik).

FK Radnik: Ružić, Blaić (od 61. minute Glišić), Radović, Franić (od 46. minute Vasić), Beširović, Srećković, Mekić (od 67. minute Arnautović), Peco, Hodžurda, Đurić, Okić.

FK Sarajevo: Pavlović, Ivetić, Mihojević, Kadušić, Bekić, Stanojević, Sarić, Velkoski, Rahmanović (od 67. minute Adukor), Hodžić (od 59. minute Hebibović), Ahmetović (od 81. minute Hadžić).

1. FK Željezničar 13 2 3 29:12 41
2. HŠK Zrinjski 13 1 4 33:14 40
3. FK Sarajevo 11 2 5 41:16 35
4. NK Široki Brijeg 11 2 5 30:13 35
5. FK Krupa 8 7 3 24:16 31
6. FK Mladost DK 6 7 5 24:23 25
7. FK Borac 7 3 8 12:16 24
8. FK Radnik 7 3 8 17:24 24