Visoka pobjeda Sarajeva u prijateljskoj utakmici protiv Olimpika

26.09.2017 u 18:44h

Fudbaleri Sarajeva savladali su Olimpik u današnjoj prijateljskoj utakmici, koja se odigrala u Trening centru našeg kluba u Butmiru. Izabranici Husrefa Musemića ostvarili su pobjedu rezultatom 4:1, a golove su postigli Anđušić, Lelić, Novaković i Husejinović.

Bordo tim je nastupio u kombinovanom sastavu, sastavljen od igrača koji su u ranijim utakmicama imali manju minutažu. Međutim, to se nije odrazilo na igru i rezultat, te je Sarajevo od prvog minuta dominiralo na terenu.

Igrala se 4. minuta kada je Sarajevo došlo do vodstva. Husejinović je dobro ubacio, a Anđušić glavom pogodio mrežu Hodžića. Nekoliko minuta poslije, Herić je nakon povratnog pasa Husejinovića pronašao Novakovića, koji prizemnim udarcem postiže drugi gol na utakmici.

145A6609

Desetak minuta poslije, novi gol. Lelić je pogodio nakon još jedne asistencije Husejinovića, a prvo ime susreta, Said Husejinović se krajem poluvremena i upisao u strijelce. Dosuđen je jedanaesterac nad Lelićem, kojeg je Husejinović sigurno realizovao.

U nastavku utakmice oba trenera su izvršili određene izmjene, te je intenzitet igre opao, no bilo je nekoliko prilika. Ščepanović je imao najbolju za Olimpik, a na drugoj strani, u dva navrata Smajlagić nije bio precizan. Olimpik je došao do gola krajem utakmice. Pidro je nepropisno zaustavio Kovača, a Osmanović je pogodio i postavio konačan rezultat 4:1.

Nadolazećeg vikenda, Fudbalski klub Sarajevo na Koševu dočekuje Krupu. Utakmica se igra u nedjelju, 1. oktobra sa početkom u 16 sati.

145A6731

FK Sarajevo 4:1 FK Olimpik

Trening centar FK Sarajevo - Butmir, glavni sudija: Admir Šehović, strijelci: Anđušić, Novaković, Lelić, Husejinović (FK Sarajevo), Osmanović (FK Olimpic).

FK Sarajevo: Adilović, Sadiku, Pidro, Novaković, Mujakić, Radovac, Adukor, Herić, Lelić, Anđušić i Husejinović. Igrali su još: Liivak, Kuzmanović, Smajlagić, Kovačević.

FK Olimpik: Hodžić, Čvoro, Duraković, Stojanović, Salman, Rikalo, Jusufbašić, Oglečevac, Zeljković, Vidović, Jusufi. Igrali su još: Bandović, Rastoder, Čizmić, Bevab, Zeba, Osmanović, Mahović, Šćepanović, Pršeš, Kovač.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22