Visoka pobjeda u prvoj finalnoj utakmici Kupa BiH

08.05.2019 u 21:42h

Ekipa FK Sarajevo u prvoj finalnoj utakmici Kupa BiH pobijedila je ekipu NK Široki Brijeg rezultatom 3:0. Strijelci za bordo tim bili su Rahmanović (9'), Kapić (39') i Mujakić (90' + 3').

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Halilović (88' Dupovac), Mujakić, Lazić, Stanojević, Crepulja, Tatar, Rahmanović, Kapić (74' Velkoski), Ahmetović (80' Šišić).

Od početka susreta Sarajevo je napadalo i stvaralo šanse pred gostujućim golom. Napadi i dobra igra isplatili su se već u 9. minuti kada Hebibović prolazi po desnoj strani i sjajno upošljava Rahmanovića koji pogađa za 1:0.

Bordo ekipa stvorila je dobru šansu preko Ahmetovića, ali bez promjene rezultata. Pred kraj prvog poluvremena Sarajevo povećava vodstvo. Kapić se u 39. minuti sjajno oslobodio protivničkog igrača, te prizemnim udarcem savladao Bilobrka.

/

Drugo poluvrijeme počelo je velikom šansom Rahmanovića koji izlazi sam pred Bilobrka, ali ne uspijeva postići pogodak. Nakon te prilike igra na obje strane se smirila, a vrijedi istaći i odličnu odbranu Kovačevića u 82. minuti kada brani udarac Jurića.

Na kraju susreta, u 93. minuti bordo tim stiže do novog pogotka. Nakon sjajno istrčane kontre Tatar šutira, ali se lopta odbija do Mujakića koji glavom postiže pogodak za konačnih 3:0.

Revanš susret finala Kupa BiH između Sarajeva i Širokog Brijega na rasporedu je 15. maja na stadionu „Pecara“.