Ahmetović pogodio za pobjedu nad Borcem

25.09.2019 u 19:56h

FK Sarajevo danas je u susretu 10. kola BH Telecom Premijer lige BiH ugostio FK Borac i savladao ga rezultatom 1:0.

Za Sarajevo su danas igrali: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Letić, Šabanović (75' Tatar), Đokanović, Velkoski, Hebibović (92' Hodžić), Guzina, Milanović (66' Handžić) i Ahmetović.

Bordo tim imao je priliku za vodstvo već u 5. minuti, kada je Slobodan Milanović pao u šesnaestercu, ali glavni sudac meča Goran Paradžik nije svirao očigledan penal.

Gosti su bili bezopasni sve do 71. minute, kada Saša Kajkut glavom pogađa stativu.

Najbolja prilika za Sarajevo u 77. minuti. Mersudin Ahmetović je izašao sam pred golmana gostujuće momčadi i šutirao pored gola.

Bordo tim do pobjede stiže u 87. minuti, a strijelac za vrijedna tri boda bio je Mersudin Ahmetović.

FK Sarajevo poslije današnje pobjede, ukupno šeste ove sezone, ima 20 bodova, a narednu utakmicu igra u nedjelju protiv FK Mladost u Doboj-Kaknju.