Hat-trick Ahmetovića za pobjedu nad NK Široki Brijeg

02.11.2019 u 18:57h

FK Sarajevo je u derbiju 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH ugostio NK Široki Brijeg i savladao ga s ubjedljivih 3:0. Sva tri gola postigao je Mersudin Ahmetović.

Za Sarajevo su danas igrali: Kovačević, Hebibović, Hodžić (73' Stanojević), Lazić, Šerbečić, Đokanović, Gavrić, Rahmanović, Milanović, Tatar (68' Velkoski), Ahmetović (84' Oremuš)

Povelo je Sarajevo u 12. minuti, kada je Mersudin Ahmetović iskoristio dodavanje Anela Hebibovića i pogodio za 1:0.

Gosti su imali veliku šansu preko Bože Vukoje u 17. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. U 26. minuti je bilo 2:0. Andrej Đokanović je sjajno prošao i uposlio Mersudina Ahmetovića, koji postiže svoj drugi pogodak.

Vladan Kovačević se istakao odličnom intervencijom u 36. minuti, zaustavivši pokušaj Dominika Kovačiča.

Na novi gol se čekalo do 63. minute. Mersudin Ahmetović koristi smušenost u odbrani gostiju i kompletira hat-trick.

Široki Brijeg je u 74. minuti mogao do utješnog pogotka preko Tonija Jovića, kojem je Vladan Kovačević odbranio zicer.

Sarajevo je poslije današnje pobjede ostalo prvo na tabeli i ima 31 bod, četiri više od drugoplasiranog Tuzla Cityja. Narednu utakmicu Bordo tim igra 9. novembra, kada gostuje Radniku u Bijeljini.