FK Sarajevo logo
Pobjeda u Mostaru protiv Veleža
Vijesti

23.11.2019 u 15:00h

FK Sarajevo je u susretu 17. kola BH Telecom Premijer lige BiH slavio na gostovanju kod FK Velež rezultatom 1:2.

Za Sarajevo su danas igrali: Džafić, Hodžić, Šabanović, Šerbečić, Dupovac, Gavrić, Oremuš (65' Đokanović), Rahmanović (80' Guzina), Tatar (71' Milanović), Velkoski, Ahmetović

Igrala se 13. minuta kada je Mersudin Ahmetović odlično prošao po desnoj strani i uposlio Krstu Velkoskog, koji je doveo Bordo tim u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo je u dva navrata pogodilo prečku, ali rezultat se nije mijenjao.

U 59. minuti je dosuđen penal za Sarajevo. Amar Rahmanović je oboren u šesnaestercu, a siguran s bijele tačke bio je Benjamin Tatar za 0:2.

Velež je uspio smanjiti u 63. minuti, kada je pogodio Muharem Ćivić.

Sarajevo je susret završilo s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona u 88. minuti isključen Halid Šabanović.

Bordo tim je tako stigao do desete ovosezonske pobjede kojom je preuzeo vodeće mjesto na tabeli sa 35 bodova, što je tri više od Željezničara, koji ima utakmicu manje. Narednu utakmicu izabranici Husrefa Musemića igraju u subotu 30. novembra upravo protiv gradskog rivala Željezničara.