FK Sarajevo logo
Poraz od FK Tuzla City
Vijesti

21.09.2019 u 18:34h

Fudbaleri FK Sarajevo danas su kao gosti u sklopu 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH poraženi od FK Tuzla City rezultatom 2:1.

Za Sarajevo su danas od prve minute igrali: Kovačević, Hodžić, Letić, Šerbečić, Lazić, Mustafić, Velkoski, Hebibović, Milanović, Šišić, Ahmetović.

Priliku u nastavku dobili su još Đokanović (od 46'), Rahmanović (46') i Handžić (65').

Domaći su poveli već u 9. minuti. Alen Mustafić je u šesnaestercu srušio Saida Husejinovića, a glavni sudac meča pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Vojo Ubiparip.

To je bio i rezultat prvog poluvremena, a na samom startu drugog, tačnije u 46. minuti, Nermin Crnkić povećava prednost Tuzla Cityja na 2:0.

Sarajevo je uspjelo doći do gola u 91. minuti preko Mersudina Ahmetovića.

Narednu utakmicu Bordo tim igra u srijedu 25. septembra, kada na stadionu Asim Ferhatović - Hase u okviru 10. kola gostuje Borac. Taj meč igra se od 18:00 sati.