FK Sarajevo logo
Poraz protiv FK Željezničar
Vijesti

31.08.2019 u 23:00h

Utakmica 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH odigrana je večeras na stadionu Grbavica, a susret je završen rezultatom 5:2.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Milanović, Letić, Mustafić, Šerbečić, Handžić.

Bordo tim je do prvog pogotka stigao u prvoj minuti susreta. Haris Handžić je poslao loptu Anelu Hebiboviću koji sigurno pogađa za 0:1. U sedmoj minuti susreta, Željezničar postiže izjednačujući pogodak preko Sulejmana Krpića. Željezničar do preokreta stiže u 38. minuti susreta kada Krpić postiže još jedan pogodak, ovaj put na asistenciju Ermina Zeca.

U samom finišu prvog poluvremena, Sipović postiže autogol, te se na odmor odlazi sa rezultatom 2:2.

U 59. minuti susreta Veselinović šutira, Vladan Kovačević brani, međutim Petar Bojo postiže pogodak za 3:2. Velikih prilika nije bilo sve do 76. minute kada Damir Sadiković pogađa za 4:2. U narednom periodu Sarajevo je prijetlo preko Milanovića, međutim konačni rezultat postavljen je u finišu sudijske nadoknade kada Aslipahić postiže pogodak za 5:2.