Sarajevo s igračem manje do boda u Mostaru

05.10.2019 u 17:37h

FK Sarajevo gostovao je HŠK Zrinjski u derbi susretu 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH i osvojilo bod, odigravši bez golova 0:0.

Za Sarajevo su danas igrali: Kovačević, Šerbečić, Lazić, Hebibović, Hodžić, Đokanović, Gavrić (83' Stanojević), Tatar (62' Rahmanović), Milanović (68' Šabanović), Velkoski, Ahmetović.

Sarajevo je šansu da dođe do vodstva u 28. minuti, kada je Ahmetović pogodio stativu. Nova šansa u 38. minuti. Ovaj put je pokušao Milanović, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

Drugo poluvrijeme krenulo je stativom Barbarića iz slobodnog udarca u 50. minuti. Kovačević u 55. brani pokušaj Čurjurića.

Sarajevo u 66. minuti ostaje s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Hebibović. Unatoč brojčanom zaostatku na terenu Bordo tim je ostao neporažen. Trenutno su Musemićevi izabranici drugoplasirani na tabeli sa 24 boda, koliko ima i prvoplasirani Tuzla City s nešto boljom gol razlikom.

Narednu utakmicu FK Sarajevo igra 18. oktobra na stadionu Asim Ferhatović - Hase protiv NK Čelik.