Siguran trijumf nad Zvijezdom 09

15.09.2019 u 22:19h

FK Sarajevo večeras je u sklopu 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH ugostio FK Zvijezda 09 i savladao ga rezultatom 2:0.

Bordo tim se dosta mučio da dođe do gola, a dobre šanse propustili su Milanović i Ahmetović.

Početni sastav: Kovačević, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Šišić, Milanović, Letić, Mustafić, Šerbečić.

Igrali su još: Handžić (od 59'), Rahmanović (74') i Hodžić (76').

Ipak, pred sami kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minuti, uspio je slomiti otpor gostiju. Lopta se nakon gužve odbila do Mustafića, koji je lijepim udarcem pogodio za 1:0.

Sarajevo je nastavilo napadati i u drugom poluvremenu, a to mu se isplatilo u 53. minuti, kada je Ahmetović povisio na 2:0.

Musemićevi izabranici su u nastavku mirno priveli meč kraju i stigli do pete ovosezonske pobjede.

Sarajevo je trenutno drugoplasirano na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i vodeći Tuzla City uz nešto bolju gol razliku.

Bordo tim u narednom kolu, koje se igra sljedeći vikend, gostuje upravo Tuzla Cityju. Taj meč na programu je u subotu 21. septembra od 16:30 sati.